יוסי בן 36

"בשלב מסויים בחיי(זה תהליך הדרגתי שקורה) החלטתי שאני לא מעוניין להמשיך בתחושה של מגיע לי יותר, אבל תמיד אותו דבר מפיל אותי (הביטחון העצמי). לאחר שיחת הכרות החלטתי לתת לזה צ'אנס ופגשתי איש מקצועי מאד עם ידע מאד מאד רחב וחשוב לא פחות, איש שיחה נעים, דבר שמאד הקל על השיח ועל החוויה.

במהלך המפגשים עם אורן קיבלתי קודם כל פרופורציה נכונה יותר. על החיים שלי ועל הסובב אותי. במהלך הפגישות נגענו בדברים מאד כואבים (הרבה פעמים גם בצורה הומוריסטית), למדתי על עצמי ועל דרכי החשיבה שלי והצלחתי להבין ולהגדיר דפוסי חשיבה והתנהגות קבועים.   

גם היום אני יכול להיות במקומות פחות טובים, רק שעכשיו יש לי את הידע והיכולת להשתחרר מזה. וחשוב לא פחות, בפעם הראשונה אני יודע שביטחון עצמי זה בעיקר עניין של אימון ולא רק של יש או אין ביטחון עצמי.

קצת מטורף אבל היום אני מנהל מכירות בחב' הייטק, מה שאומר הרבה פגישות עם לקוחות, מפיצים, פרזנטציות וכו'. ללא הכלים שקיבלתי, זאת היתה משימה בלתי אפשרית. כל מי שמבין על מה אני כותב וחש בתחושות כאלה, יש לי המלצה חמה – תתנו לעצמכם צ'אנס לנצח.

 בהצלחה לכולם,

Thanks man for your help, Yosi"

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

בס"ד

אורן ראשית כל אני רוצה להודות לך על השינוי שחוללת בי בפן המנטאלי והרגשי והתוספת המדהימה שנתת לי ביחס למודעות, תפיסת עולם שונה, דברים שתמיד נראו לא ברורים, כיום אני יודע מאיפה נובעים. החוויה הפנימית השונה שנוצרה בתוכי היא של יותר ביטחון עצמי, אהבה עצמית והערכה עצמית. התחושה שבשבילי השמיים הם הגבול ואני כל יכול אם רק ארצה. אני גם יכול יותר להיפתח לאנשים ולהקשיב לצד השני. למדתי המון טכניקות מול אנשים.

קשה להסביר במילה את התרומה שלך אליי אך אסכם במילה אחת קטנה עם משמעות גדולה עבורי והערכה אינסופית אליך  ת-ו-ד-ה

ממני,

א.צ. 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

אורן שלום,

רציתי לשתף אותך בפריצת הדרך שסוף סוף קרתה, והעסק שלי מתקדם ומשגשג,ולעבודה איתך היה חלק חשוב מאד מאד בכך.

שנים בהם הייתי בטוחה שיש אנשים "שיש להם את זה" ויש אנשים "שאין להם את זה". יש אנשים יותר שיווקיים, יותר מוחצנים וכריזמטיים ואילו אני נמצאת אי-שם באמצע, יש לי הרבה כישורים ויכולות אך לא את מה שיש לחברה שלי שמצליחה כל הזמן לעשות את מה שאני רוצה, שיודעת לשווק את עצמה ולגרום לדברים לקרות בעבודה איתך גיליתי שגם לי יש את זה וגם אני יכולה, למדתי איך להתמודד נכון עם תחושות קשות של כשלון ולא לתת להם לעצור אותי מלהמשיך לפעול,הצלחת לשנות בתוכי משהו מאד מאד עמוק ויסודי, את התחושה הכי עמוקה שלי עם עצמי, ולא רק שאני יודעת שאני יכולה לעשות את זה אלא אפילו כבר זכיתי לעשות את זה בפועל!  

אני ממליצה בכל הלב על הטיפול איתך לכל מי שמרגיש ש"אין לו את זה" ולכן לא מגשים את החלום שלו.

 

שוב המון המון תודה 

אילת 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

הטיפול שלי עם אורן היה אמנם קצר, אך הוא הביא אותי לתוצאות מפתיעות.

המצב שבו הגעתי לטיפול עם אורן היה מצב שפל מבחינת הביטחון והערך העצמי שלי. התפיסה העצמית שלי הייתה פגועה מהיסוד לאורך שנים רבות, ואף על פי שלא הייתי מודע למצב זה, לאחר משבר נפשי עמוק שחוויתי החלטתי ללכת לטיפול במטרה להפסיק את ההרגשות הרעות שמילאו את חווית החיים שלי.

כשהגעתי לאורן הופתעתי מהגישה האנליטית שלו לעולם שהיה מבחינתי "מופשט" עד לאותה נקודה. במהלך האבחנה של מקור ההרגשה הרעה שלי, השתמשנו בתהליך חשיבתי שלא עלה בקו אחד עם הרגשות או הציפיות שלי. עלו רעיונות שהנפש התנגדה אליהם בחוזקה, אבל השכל הישר וניסיונו הרב של המטפל הראו שוב ושוב שהאמת ה"רגשית" שלי, אף על פי שהיא נחווית בצורה חזקה מאד, לא תמיד משקפת את המציאות, ואפילו לא את התפיסה החשיבתית שלי עצמי.

האמת הרגשית השגויה הזו גרמה לי לערך עצמי נמוך ושפל עד כדי כך שהאמנתי שאני פגום מהיסוד, ולכן מגיע לי להרגיש פחות טוב, ונחות מאחרים. באמצעות תרגילים רגשיים וטכניקות שונות בדמיון מודרך, הצלחנו פגישה אחר פגישה לקלף עוד שכבה מהגרעין שמחזיק את ההרגשה הזו. אורן לימד אותי שהנפש שלי בטבעה רוצה אך ורק בטובתי, שאני אוהב ומעריך את עצמי באופן פשוט וכנה, ולימד אותי לראות איך תפיסה שגויה שנלכדה לפני שנים רבות, גדלה ותפחה עד שהשכיחה ממני לגמרי את האמיתות הפשוטות האלה.

התהליך היה מאד חוויתי עבורי. במהלכו השגתי הקלה עצומה וחופש פנימי שלא העזתי לחלום עליו.

נדהמתי לראות איך כל הקלישאות הקשורות לביטחון עצמי קיבלו תוקף פתאום. "היה אתה עצמך" , "אל תהיה מודאג ממה שכולם חושבים", משפטים שנהגו לתסכל ולהרתיח אותי מפאת חוסר היכולת ליישם אותם, עכשיו נראים לי כחלק מהתפיסה העצמית שלי. חווית החיים החדשה שלי ניכרת גם באופן חיצוני והתגובות לא איחרו לבוא.

אני ממליץ על אורן כמטפל מעולה לכל מי שרוצה לחוות חווית ריפוי עמוקה ושלמה מבעיות הקשורות לביטחון עצמי.

(יניב בן 23)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

נ', קצין בצבא, מפקד צוות ביחידה קרבית. את אורן פגשתי כחודש אחרי כניסתי לתפקיד חדש  עם צוות חדש, הסגן שלי התגלה כאדם שונה ממני באופן קיצוני בצורת העבודה והחשיבה הכללית. מההתחלה לא הסתדרנו ואני שעד אז לא התמודדתי עם טיפוסים כאלה נתקלתי בקשיים בכל צעד שעשיתי, לאורך כל חיי הייתי חסר ביטחון והסגן שלי גרם לי להרגיש קטן וטועה במובנים רבים דבר שגרם לי לפקפק ביכולתי להמשיך  בתפקיד ובשירות.

אורן עזר לי להבין איפה בדיוק הקשיים שלי ואיך להתמודד עם הסיטואציות שבהן חשתי אבוד וגם הראה לי דרכים לשפר את החולשות שלי בעצמי. התהליך שעברתי במהלך העבודה איתו חיזק אותי מאוד להמשך הדרך כמפקד ולחיים בכלל. עברתי עם אורן את התקופה הקשה ביותר בשירות שלי ואיני יודע איך הייתי עושה זאת בלי העזרה שלו, תודה.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

אורן, הגעתי אליך עם משקעים ובעיות מהילדות שלי, סיפרתי לך על זה שאני חסר ביטחון עצמי ונורא פגיע ונעלב מכל אמירה ואפי' מחשבה של מישהו עלי.

במהלך המיפגשים איתך נתת לי להוציא דברים כמוסים מהלב, הכוונת אותי על מה לדבר ואכן עצם הדיבור בנושאים אלו שיחררו אותי מאוד.

כמו כן, קיבלתי ממל הדרכות וטיפים מעשיים איך לחיות יותר בנחת, איך פחות להתרגש ובעיקר איך להיות מודע לעצמי, לאהוב את עצמי ולקבל אותי כמו שאני.

אורן – אני, מאוד מודה לך על העזרה הרבה, על התמיכה והסבלנות, על יחס חם ואוהב, ועל זה ששמתי לב (וזה לא היה קשה..) שהדבר היחיד שמניע אותך הוא הרצון שיהיה לי טוב ולעזור לי להיות איתן בריא וחזק.

תודה רבה רבה מכל הלב, אשר (בן 20 ).

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

העבודה עם אורן היתה מאד פוריה עבורי. המפגשים היו חיובים, השיחות היו בגובה העיניים, בנימה מעודדת ואופטימית ובגישה מעצימה. במפגשים בינינו עבדנו על מספר נושאים, בין היתר בנושאי בטחון עצמי, ומציאת ויעוד, בהן הגעתי לתוצאות שמאד השביעו את רצוני. לדעתי כל אדם שיבחר לעבוד עם אורן יראה את הדברים באותה דרך בה אני רואה אותם

 (רווית בת 37)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

אורן הוא המטפל החמישי או השישי שהייתי בטיפול אצלו.

עם אורן הגעתי מהר מאד לשיח מעמיק וענייני שבאמת דן בתופעות ובעיות היסוד שאני חווה, וחותר להבנה, הקלה ופתרון. לאורן יש את היכולת למקד את המטופל בשינוי שהוא היה רוצה לחוות ולא להניח לו לטבוע בפרטים של הסימפטומים השונים.

אורן משתמש בכלים מצוינים המבוססים על דמיון מודרך, על שיטת האור-הלבן וכלים נוספים, שמאפשרים להגיע במהירות לבהירות והבנה של הנושאים.אורן עזר לי להבין הרבה מהבעיות והקשיים שאני חווה וכיוון אותי לשינויי תודעה והתנהגות שעזרו בפתרונם. אני מודה לאורן על כל מה שעשה בשבילי ומאוד ממליץ עליו לאחרים.

(גדי בן 42 סמנכ"ל בחברת הייטק)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

במובנים רבים אני יכולה להתייחס להכרות שלי עם אורן ‏כ״החיים לפני ואחרי…״

‏עברתי איתו תהליך הדרגתי של התפקחות ‏ התבגרות ‏מודעות והכרות מעמיקה עם עצמי, ‏הבנה מהן הדברים המפריעים לי ומכשילים אותי בחיי ‏ומשאירים אותי תקועה בעבר

התהליך כלל הבנה עמוקה של דמויות מפתח וסיטואציות בחיי ובעיקר בילדותי והגעה להבנה השלמה וסגירת מעגל עם הדמויות המשמעותיות עבורי

הגעתי לאורן כשברמה היום יומית חשתי תחושות תסכול לחץ חוסר ביטחון וחוסר הבנה של הסביבה אותי וסיימנו את פגישותינו כשהתחושות המלוות את יומי הן שלווה ושליטה בחיי.

תודה אורן!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

קודם כל ולפני הכל אני מרגיש שקבלתי תמורה הולמת ביותר שאת ערכה אי אפשר למדוד לא בכסף ששילמתי ולא בזמן שביליתי בחדר הטיפול אלא בהרגשתי. הטיפול גרם לי להבין שאיני לוקח אחריות על עצמי ושאחריות הינה המפתח להתפתחות שלי. בעצם אורן דוחף להגעה לתובנות אמיתיות אשר להם בסיס איתן. אבל אלו לא נעשים בדרך של קסם אלא ברצון אמיתי להסתכל פנימה בהדרכתו של אורן.

בקשר עם אורן היה חשוב לי האמיתיות של אורן. אורן לא מנסה להבין אותך או להיות נחמד אליך, אלא לעזור לך לפתור את בעיותיך וכל זאת בנועם רב. תודה.

(מתן בן 18)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

הטיפול ויעיל וממוקד מטרה והרגשתי בטיפול טוב רוב הזמן. גרם לי להרגיש טוב עם עצמי ללמוד על עצמי ועל יחסי עם העולם (זוגיות, משפחה, עבודה וכיו"ב). קיבלתי תמורה הולצת לכספי ויחס חם.

אורן מתייחס יפה ונותן זמן מעבר למקובל בטיפול רגיל אם יש צורך, אין הרגשה שהזמן נגמר ושיש מטופל אחר שמחכה בדלת.

הייתי ממליץ על הטיפול למכרי ובאופן עקרוני גם עשיתי זאת ומסרתי את המספר לחבר במצוקה.

אהבתי שאורן הוא פסיכותרפיסט שמדבר דוגרי בלי להיכנס למקומות שאחרים אוהבים להיכנס אליהם. הוא לא רק מקשיב הוא גם מדרבן, נותן עצות וכיו"ב.

תודה. עצמון. (בן 38)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

לאורן

שמחתי לנוכח זה שהיית המטפל שלי. היית מאוד ידידותי כלפיי כמו חבר טוב. דבר שעזר לי מאוד בלפתוח את רגשותיי ולדבר עליהם. טיפול זה שונה במהותו מכל טיפול בעל אופי פסיכולוגי אחר שבו הייתי. זה היה טיפול עמוק במלוא מובן המילה, הגעתי בהדרכתך למקומות ושורשים בתוכי שלא ידעתי כלל על קיומם. זה פשוט היה להיות פנים מול פנים עם הרגשות והפחדים , לחקור אותם ולשאוף להפטר מכל הסילופים האלה ולהגיע אל האמת , האמת המציאותית, לא זו שאני חושבת שאני רואה מבעד לדפוסים המגבילים שבי. הרגשתי מאוד נח בקרבתך כשהעליתי דברים שלא הייתי מעלה בשום מקום אחר כמעט. וכל פעם שיצאתי מהמפגש הרגשתי מן רענון חזק כזה , מן השקפת מציאות חדשה, אמיתית , אחרת. הודות לטיפול התעוררתי לאמת שבדברים והכרתי היטב את מה שמנע בעדי מלהכיר באותה אמת.

תודה רבה רבה אורן.

(ליאת שם בדוי )

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

בטיפול הרגשתי נינוח ופתוח. היה לי טוב לדבר לראשונה עם העולם הפנימי שלי ללא כבלים ומעצורים (למרות שזה נעשה בהדרגתיות). בזכות הטיפול התוודעתי למחשבות אמונות ודימויים שהיו קיימים אצלי ושכדאי היה לעבוד עליהם – להבין מאין הם נובעים, מדוע בעצם ולאן הם עשויים להוביל אותי. בעיקר למדתי על הצורך לנפנף מחשבות שליליות שקיננו בי ולהתמקד במה שטוב. אני מרגיש מודע יותר לעצמי גם במישור הפנימי הרגשי וגם במישור המעשי, אליו מושלכות המסקנות של הנושאים שדוברו.

הרגשתי טוב מאוד עם אורן, הוא משרה אווירה נינוחה, פתוחה כנה ואמיתית וכיף לדבר איתו . אני חושב שלא כל כך קל לקרוא אותי ואורן עשה מאמציו בעניין הזה והשקיע.

מצא חן בעיני ההיבט של אופן הטיפול – מעבר להתפלספות, אותה יש לפעמים לשים בצד, ביצענו תרגילים של שימוש בדמיון ואסוציאציות שפקחו את עיניי לדברים רבים.

הייתי ממליץ על הטיפול למכריי, ההרגשה הייתה יותר כמו שיחת נפש עם חבר יותר מאשר טיפול פורמאלי קונבנציונלי.

תודה אורן!

(יאיר בן 25)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

הטיפולים אפשרו לי להביט על האני הפנימי שלי. ולזהות את הבעיות שתמיד רציתי לטפל בהם אך לא הצלחתי לבד. רמת הפתיחות והספונטאניות בטיפולים הייתה גבוהה מאוד. הטיפולים הגבירו את רמת המודעות העצמית שלי, ונתנו לי כלים מתאימים להסתכל על הסביבה ולזהות את הכשלים בה, אשר גורמים לי למצוקה חברתית.

אורן התנהג בצורה רצינית ופתוחה, למרות שבפגישות הראשונות הרגשתי שאנחנו מתמקדים במס' נקודות שהן לא הבעיה וחשתי צורך שיש לגעת בנקודות נוספות. בהמשך האווירה הייתה יותר פתוחה והצלחנו יחד לטפל בנקודות שתמיד העסיקו אותי. מה שמיוחד בקשר עם אורן זה יכולת ההקשבה, ומתן טיפול, או נקודות למחשבה בכל נושא שהציק לי.

ממליץ בחום לכל אדם שלא מרגיש שלם עם עצמו לגשת לטיפול ולקבל את הכלים להתמודד בעצמו עם בעיותיו.

(קצין בן 23)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

בפעם הראשונה שהגעתי  ל"טיפול" אצל אורן פגשתי אדם חביב ונעים, חריף מחשבה ומעניק הרגשה שיש עם מי לדבר והכל פתיר.

הרגשתי מאוד נוח לאורן כל סדדרת המפגשים, למרבה הפלא בתוך מספר פעמים די קצר שיניתי דפוסי חשיבה, אני מרגשיה שהוא נתן לי חומר למחשבה, שהתערערו אמונות שלי לגבי עצמי – אמונות שגרמו לי להיתקע ולא לפרוח. כיום אני מרגישה מחוזקת, מעודדת, ושהכל פתיר.

אני אוהבת את עצמי יותר כאדם  – בזכות ההערות וגם ההארות שנתן לי אורן, דבר שילווה אותי כל חיי.

הייתי ממליצה לכל אדם שסובל מרגשי נחיתות, הרגשה של ביטחון עצמי רעוע וכו' לא להסס, לפנות לאורן  ולקבל תמיכה ומענה לכל נושא.

(גלית בת 29)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

שלום. יש רגעים בחיים שאתה פשוט מאבד תקווה, לא יודע מה לעשות עם עצמך וכבר מתחיל להשלים עם המצב כפי שהוא. כתוצאה מכך אתה מרגיש דכדוך, תסכול והדובדבן שבקצפת זו הביקורת העצמית שלא מאחרת לבוא. אז חברים, אל תתייאשו – יש מה לעשות!

הגעתי לאורן לאחר שני טיפולים פסיכולוגיים שלא צלחו, מה לא עברתי וכמה לא דיברתי פשוט כלום לא עזר. הגעתי לאורן שהוא היה המוצא האחרון שלי וידעתי שאם הפעם אני לא ארגיש את השינוי המיוחל אני פשוט מוותרת. ואז לאחר כמה מפגשים משהו קרה…

אורן בסבלנות, עקשנות, דבקות והבנה אין סופית עבד איתי על האמונות והמחשבות הטורדניות שפשוט גורמות לי להרגיש לא בנוח עם עצמי.  הרגשתי מאוד בנוח להיפתח, כי ידעתי שמה שלא אגיד אף אחד לא שופט אותי או מעביר עליי ביקורת, הרגשתי שיש משהו בעדי שמקשיב לי סופסוף – שלמשהו באמת  ובכנות אכפת!

וכך לאט לאט משהו בי נפתח, יותר נינוחה ושלווה. המילים "אהבת חינם" או "אהבה עצמית" כבר לא נשמעו לי מופרכות כל כך ולא האמנתי למראה עיניי. אורן עזר לי להבין שלכל הפחדים שלי בכל תחומי החיים שלי יש מכנה משותף אחד שהוא הביקורת העצמית – הגעתי בגלל הפחד קהל שהיה לי, ויצאתי מחוזקת מכל הבחינות – זוגית, מקצועית, אישית ואף הקשר עם ההורים שלי החל לפרוח.

היום אני יותר עם מודעות עצמית, ללא ביקורת עצמית ואני מרגישה לראשונה בחיי שאני יכולה לשחרר ופשוט לחיות.

אני לא יכולה לתאר לכם במילים את ההרגשה הנפלאה הזאת אבל אני ממליצה לכולם להרים את הכפפה ולשדרג את החיים שלכם, ההרגשה הפנימית שווה יותר מכל הון שבעולם. כולנו נוהרים אחרי הצלחות, הישגים, תעודות, גושפנקות אבל אני באמת ממליצה לעצור לרגע, להרגע, לחשוב ולפתח את האני הפנימי שלכם.  

אורן – אלפי תודות על הרפתקה קסומה ומרגשת של פעם בחיים.

בהצלחה בהמשך!

בהערכה רבה.

 

(דנה, בת 20)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

פניתי לאורן לאחר כשנה בתפקיד ניהולי חדש עם תסכולים יומיים קשים ביותר בעקבות התמודדות עם מנהל שמשתמש בטקטיקות של מניפולציה לניהול האנשים תחתיו, באגרסיביות שמלווה לפעמים באלימות מילולית ורואה בעיקר את הדברים החסרים, פגומים, שצריך לשפרם ופחות נותן ערך וחשיבות לדברים החיוביים, הטובים, החזקים שיש באנשים…

ההתמודדות הזאת גרמה לי להרגיש שאני לא שווה, לא טובה, לא מוצלחת שפגעה קשות בתפקוד היום יומי שלי (על אף שבכל התפקידים הקודמים שלי הייתי מאוד מוערכת). התחלתי להאשים את עצמי, שאני לא אסרטיבית שאני בעלת ביטחון עצמי נמוך וכו'…

אורן עזר לי להבין שאין לי שום בעיה של ביטחון עצמי או אסרטיביות אלא פשוט חסרים לי מיומנויות להתמודד מול מנהל שכזה ואף נתן לי הכוונה וכלים איך עושים זאת יותר טוב…

מה שבעיני היה מאוד מקצועי ועוזר בפגישות שלי עם אורן זה היכולת שלו להיכנס לנעליים שלי בדיוק אחד על אחד וההבנה המעמיקה של החוויה שלי על אף שהתיאורים שלי היו מצומצמים ללא חשיפת כל הפרמטרים שיכולים להשפיע מפאת חוסר זמן…זאת יכולת מדהימה שעזרה לי מאוד כשכל הפגישות בינינו היו בסקייפ ולא פנים מול פנים.

אז אורן המון המון תודות על כל העזרה שהענקת לי מכל הלב – אני בטוחה שעוד אפנה אליך בהמשך בקשיים והתלבטויות נוספות…וממליצה בחום לכל אחד שחווה חוויות כאלה להיעזר בו.

 

תודה,

א

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

בתחילת הטיפול לא ידעתי לאן אני נכנס ומה הולך להיות מפה ,תוך כדי טיפול הגעתי לכל מיני נקודות ומקומות שהיו בי כל הזמן רק לא ידעתי איך התמודד איתם.

הטיפול הביא אותי מצד אחד לצד שני שבכלל לא ידעתי שנמצא אצלי. לא יכולתי לדבר עם אנשים שמרווחים יותר ממני או עשירים כי ראיתי אותם "מעלי".

הרגשות שלי השתנו ביחס לאנשים שכולם שווים ואני כמו כל אחד אחר , קיבלתי עוצמה פנימית שאני יכול להביע אותה גם בצורה חיצונית ללא חשש , האהבה העצמית שלי גדלה כי התחלתי להבין שאני יכול לשנות רק את עצמי ותוך כדי גם הסביבה שלי תשתנה.

קיבלתי את כל מה שיכולתי לבקש ביחס להשקעה ,יחסו של אורן פשוט טוב מאוד הוא מבין ומדבר לעניין ולא מסובב אותי ימין ושמאל , מה שהיה לי חשוב ביחס של אורן שהוא יבין אותי ויעזור לי למצוא את כל הבעיות הכי קטנות כמו הגדולות ולפתור אותן. אני ממליץ בחום על טיפול אצל אורן הוא פשוט תותח ומקצוען ומקצועי .

(עומר  30)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

בשנים האחרונות אני גרה בטורונטו ובה ניתקלתי בתופעה שלא הכרתי מהארץ – חשיבה שלילית – לכל מקום שהלכתי הרגשתי שאנשים חושבים שאני לא בסדר, שאני טיפשה וגסת רוח, שאני לבושה יפה מידי או פחות מידי, ושאני לא יודעת איך צריך להתנהג. זאת למרות שהצלחתי בכל מה שעשיתי ואנשים תמיד אמרו לי שנחמד שבאתי שוב. בנוסף לכך, התחלתי לבקר אנשים ולהיות שלילית לגביהם. התחלתי להימנע מיציאות מהבית וביקשתי את בן זוגי לכל משימה של קניות או סידורים. אחרי זמן מה השליליות התחילה להפריע לי בקשר עם עצמי ועם זוגי והבנתי שעליי לטפל בזה.

גלשתי באינטרנט בחיפוש אחר מידע ומצאתי מאמרים ושיטות טיפול. התופעה הזו נפוצה בצפון אמריקה חשבתי לעצמי לאור כמות המידע. התחלתי לחפש פסיכולוג/ית – פסיכותרפיסט/ית – מטפל/ת, אבל אחרי שיחת ההכרות עם כל אחד או אחת מהם הרגשתי שמתכננים לי תוכנית  עבודה שנוחה למטפל ומתאימה לידיעותיו, אבל אין לה קשר לצרכים שלי.

עברו כמה חודשים עד שעלה בדעתי לחפש פתרון בישראל דווקא ולא בטורונטו. גלשתי בעברית ודי מהר מצאתי את האתר של אורן. מיד כשקראתי את דבריו על שליליות הרגשתי שהוא יוכל לעזור לי וכך היה. באינטואיציה, תבונה ועמקות נדירים הוא פרם את דרך המחשבה הפוגענית שלי, ונתן לי כלים להפסיק את ההפחדה העצמית שאני עושה לעצמי.

עשינו שיחות באמצעות הטלפון ותוך זמן קצר הבעיה שלי נפתרה. חזרתי לצאת, לקנות, לבלות ולהרגיש נוח, מצאתי שאורן הוא מטפל שנון ורגיש, שיודע לאתר את הבעיה שמציקה ולטפל בה באופן ממוקד ומהיר, בלי גלישה אינסופית לבעיות אחרות, או לחיי סבתי וסבי ,שחוויתי אצל מטפלים אחרים. אני מודה לאורן על מה שלימד אותי, ואחזור לשוחח איתו אם אתקל שוב בבעיות.   

סיגלית בינימין  

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 כשהגעתי לטיפול הראשון הייתי בן-אדם נואש, וחשבתי שאני מקרה אבוד וששום דבר לא יציל אותי מהגורל האכזר ומהמצב הנפשי שבו הייתי אבל אמרתי לעצמי – נמאס לי לחיות ככה אני חייב לנסות מה יש לי להפסיד. כשהתחלתי להגיע לפגישות לא האמנתי שמשהו יעזור הייתי במצב ממש רע, הייתי בדיכאון והרגשתי כמו אפס שלא יכול להשיג שום דבר בחיים.

התחלתי להגיע לפגישות, ולהתייעץ עם אורן לגבי כל מיני מצבים שאני נתקל בהם, ואיך יצאתי אפס בכל אחד ואחד מהם, ואיך שאני בדרך כלל פשוט מרגיש כמו אפס ועם הזמן התחלתי לאט-לאט להרגיש יותר חופשי עם עצמי, ונינוח. והבנתי שאין אצלי שום בעיה, שהכול בראש !! שאני סתם אוכל סרטים או ליתר דיוק מאכיל את עצמי בסרטים ושבאמת הכול בסדר איתי !

אורן עזר לי לראות דברים ביתר בהירות , ולימד אותי איך לעשות זאת בעצמי (עדיין דרוש שיפור :)) ולאחר עבודה רבה ושעות רבות של תרגול עם אורן בבית, אני יכול לומר שזו אחת ההשקעות הכי חכמות שעשיתי בחיים שלי וזה עזר לי להתמודד ביתר קלות עם עצמי בכל מיני סיטואציות שהחיים זורקים.

מומלץ בחום!

(סרגיי בן 25)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

אורן היקר,

לפעמים אדם נמצא בצומת חשוב בחיים ומרגיש שהוא יכול להגיע רחוק אם רק יפעל בכיוון הנכון. ההרגשה הזו מלווה פעמים רבות בתחושת חשש שנובעת מחסמים פנימיים שיש להרבה מאיתנו. בעזרת האבחון הנכון וההכוונה המדויקת שלך, הצלחתי להשתחרר מהחסמים הפנימיים ולהגשים את העצמי האמיתי שלי ברגע האמת וללא חשש. ההישג האישי הזה העצים עוד יותר את הביטחון שלי והדרך הלאה נעשתה פשוטה יותר.

מודה מכל הלב על שהראת לי שהשינוי אפשרי,

                                                 אני בעצמי

(ורד בת 39 שם בדוי)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

לאורן

עברתי שינוי די דרסטי בחיים. התחלתי בתור ילד חמוד, עם הרבה רגשות ואמוציות, אך בגלל שלא ידעתי לנתב אותם או לתת להם ביטוי כראוי, התחילו הבעיות. בעיות של חוסר ויסות, ביטחון עצמי ירוד והערכה עצמית נמוכה. חוסר החינוך על איך לחיות באופן בריא מנטלית וכיצד לנתב את הרגשות הרבים גרמו לתופעות האלה רק לגדול ותפוח, ממש כמו כדור שלג. מה שיצא זה שהגעתי לגילאי העשרים פלוס עם מטען גדול וכואב מהעבר. לא ידעתי מה לעשות עם "משבי" האין אונים והחולשה שחוויתי. זה הגיע למצב שהעולם שלי התנהל מתוך פחד ולא מתוך מימוש רצונות או צרכים למיניהם. המטרה שלי הייתה לעבור את היום בלי להיפגע או להיעלב, תוך התעלמות מוחלטת מהרצונות הפנימיים שלי. הייתי נתון לכאב רגשי יומיומי, חרדות וסטרס, וביטחון עצמי מאוד נמוך.

הפגישות איתך התחילו איזשהו דינמו שהלך ותפס תאוצה. נתת לי נקודת מבט חדשה בכל הקשור להיבט הביקורות העצמיות והביטחון העצמי. האופן שבו פישטת את הדברים גרם לי להבין ולהרגיש שבעיות פסיכולוגיות ואמוציונליות ניתנות לריפוי מלא ובזמן קצר יחסית ואיפשרו לי להיות סוף סוף אופטימי. ראיתי שלדבוק באמת משחרר אותי מכל הביקורות העצמיות, שהיוו חלק עיקרי מבעיית הביטחון העצמי ואי-מימוש עצמי. ההתעקשות שלך שאמצע דבר או כמה דברים חיוביים שאני משוכנע שהם נכונים ואמיתיים לגביי, והכלים שלך "שנתנו להם חיים בתוכי", הביאו לכך שארגיש יותר שלם עם עצמי ובטוח יותר בעצמי ומעבר לזה אף עזרת לי לגבש פרספקטיבה שונה על החיים.

בברכה, בהצלחה ובהערכה,

מייקל

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

כשהגעתי לטיפול הגעתי אחרי המון שנים של הרגשה רעה שמשהו לא בסדר איתי, שאני פחות טוב מאחרים. החיים שלי היו תקועים עד גיל מאוחר (עד הטיפול ממש) לא הצלחתי ליצור קשר עם בנות ולפתח זוגיות, הרגשתי חסר ביטחון בעבודה והייתי סגור ומופנם גם עם החברים הקרובים ביותר.

במהלך הטיפול למדתי להבין שהרגשות שהיו לי הן טבעיות והם התפתחו מאירועים שקרו שערערו אותי וכמו כדור שלג התעצמו והתרחבו לתחומים ואיזורים נוספים בחיים ושהתגלגלות השלבים האלו בנו את תחושת חוסר הביטחון ובהתאם אם הייתי יודע לנתח את האירוע הראשוני נכון ומבין שמה שקרה לא אומר עליי דבר אלא מעיד על חוסר מיומנות מסוימת בטיפול בארוע.

למדתי להפריד בין הרגשות השליליות לבין האמונות החיוביות שלי לגבי עצמי. למדתי שהחיים וההצלחות וההתמודדות נובעות בעיקר ממיומנויות שנרכשו או שלא נרכשו במהלך החיים ולא מעידות בהכרח על אדם חזק/חלש אלא כבעל או חוסר במיומנויות ושהן כמובן דבר שניתן לפתח.

הכי חשוב למדתי להפריד בין מה שאנשים חושבים עליי או מה שאני חושב שהם חושבים עליי לבין מי שאני ומה היכולות שלי.

לפני הטיפול לא יכולתי ליצור קשר עם בחורות והפריע לי ממש שלא הייתי עם בחורה והיום אני בזוגיות עם חברה. לפני הטיפול הרגשתי לא נוח מבחינת העבודה, פחדתי לקבל משימות ולהיכשל ופחדתי לשנות את מקום העבודה/לבקש העלאה כדי להימנע מהדרישות שיבואו בהמשך ומהפחד מהאתגרים "ומהכישלונות" שעלולים להגיע.

במהלך הטיפול דחפתי את עצמי לשינוי מקום העבודה ולהיקלטות בחברה גדולה בתנאים משופרים בהרבה. היום אני גם מרגיש טבעי ופתוח יותר עם החברים.

למדתי להסתכל ולהעריך את התכונות החיוביות שבי ולא להסתכל ולחשוב רק על מה שחסר לי או שעדיין אין בי ולדעת שתמיד אפשרי לשפר ולרכוש מיומנויות. למדתי שביטחון עצמי זו לא תכונה שיש או שאין אותה והכל סובב סביבה ויש בי ידיעה פנימית שהכל בסדר איתי שמביאה את תחושת הביטחון וגם מה שלא בסדר ניתן לתיקון.

הטיפול הביא אותי לראייה אחרת לגמרי לגבי עצמי והסובבים אותי וגם כלפי האנשים שתמיד תפסתי כבעלי ביטחון עצמי גבוה והבנת המהויות של אותו ביטחון והגורמים לו.

מבחינת מטרות שרציתי להשיג בטיפול והיעדים שבאמת הגעתי אליהם הטיפול היה שווה כל שקל והביא לשינוי מקצה לקצה שכנראה לא היה קורה ללא הטיפול.

ניר בן 28

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

הטיפול אצל אורן עזר לי לקבל את עצמי ואת העבר שלי הרבה יותר ממוקדם ולהבין מדוע פעלתי בעבר כפי שפעלתי ולסלוח לעצמי ולצאת לדרך חדשה עם עצמי.

אני כבר לא מתבייש בטעויות ובחוסר החלטיות של העבר ואני פועל להגשמה עצמית בהווה וכך אפעל גם בעתיד.

ד.נ. מוסיקאי בן 32

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

אורן היקר,

הגעתי אלייך מתוך כוונה להבין, לפענח ולפתור את החסמים אשר מעקבים אותי ויוצרים אצלי תחושות מתסכלות ולא מקדמות.שוחחנו רבות על הרבה נושאים, וככל שפגישותינו התקדמו נוכחית לגלות עד כמה נפש האדם מורכבת ובעלת גוונים רבים.גיליתי עד כמה רצף האמונות של האדם על עצמו יכולות לעכב אותו אך באותה המידה גם לקדם אותו מעבר לגבולות שהוא עצמו שם.

היום אני הרבה יותר שלם עם עצמי ויודע להתמודד טוב יותר עם כל אתגר שעומד בפני, בעיקר משום שלימדת אותי להטיל ספקות בכל המחשבות והאמונות האוטומטיות, לשאול את עצמי את השאלות הנכונות ומשם להתקדם הלאה עם כל הכח והמוטיבציה.

אורן, תודה על תקופה נפלאה ועל ארגז הכלים שקיבלתי ממך כצידה לדרך. אין לי ספק כי כל מי שייפגש איתך יזכה להכיר אדם סופר אינטליגנטי וחכם בעל יכולות ניתוח יוצאות דופן ומעל הכל אדם מקסים, אכפתי ולבבי.

בהערכה רבה ובהוקרה.

ג'  בן 37 מתל אביב

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

פניתי לאורן בתקופה בה שום דבר לא הלך לי, הרגשתי שבטחון עצמי שהיה קיים אצלי בעבר, איכשהו נעלם בשנים האחרונות.

הסיבות היו רגשיות, הם השפיעו על האמונות שלי לגבי עצמי, הסיטואציה לא קלה כשאתה יודע שמגיע לך יותר אבל מרגיש חסר בטחון עצמי לקבל את מה שמגיע לך.

הפגישות אצל אורן הראו לי שאפשר להסתכל ולהבין את המציאות קצת אחרת ושיפרו אצלי את תחושת הערך העצמי, תוך כדי שוחחתי על נושאים נוספים בחיי שכמובן השפיעו על המצב ואורן עם היכולת והתובנות הרבות שמצאנו יחד הצליח לשקף לי הרבה ממקומות עוצמה שלא האמנתי שקיימים אצלי."

על כך ועל הרבה דברים נוספים תודה לך אורן."

(איתי בן 30)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

לאורן הגעתי בשלב בו החלטתי שהגיעה העת לעשות מעשה. להמשיך ולהחזיק בתפיסה שהייתה מנת חלקי עד לאותה עת לפיה אני חסרת ביטחון ולכן נוטה בקלות להיפגע, וכתוצאה מכך הורסת בדרך כל חלקה טובה, כבר לא הייתה אופציה מבחינתי, החלטתי- די.

בטיפולים פסיכולוגיים מאסתי, ולכן חיפשתי משהו אחר, שיעניק לי כלים ותובנות להתנהלות נכונה ונבונה יותר. לאחר מחקר מעמיק שערכתי בנושא הגעתי לטיפול עם אורן. אמנם גם בשלב בו התחלתי את הטיפול היו לי עדיין חששות וספקות, האם זהו הטיפול הנכון עבורי? האם זה המטפל הנכון?

עם זאת, בסופו של יום אני יכולה לומר כי בהדרגה, מפגישה לפגישה נחשפתי לתובנות וכלים חדשים שלא היו מנת חלקי עד לאותה עת. בכל פגישה למדתי משהו נוסף וכמובן שהשתדלתי (ועדיין משתדלת) ליישם, כאשר אחד הדברים שהיו חשובים לי לאורך כל הטיפול הייתה העובדה שאני הובלתי את התהליך בהתאם לצרכים ולהתפתחויות שאירעו בחיי, היינו, הטיפול היה דינאמי ולא "מקובע", עם זאת בהחלט יעיל ומועיל. לפיכך אני בהחלט ממליצה על אורן כמטפל שהינו מקצועי בתחומו עם ידע נרחב, ובד בבד, ולא פחות חשוב איש שיחה נעים.

בברכה, ח.ב. (בת 43)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

תמיד גדלתי בתחושה שמשהו לא בסדר בי.

מגיל קטן חשבתי שאנשים אחרים פשוט יותר טובים ממני ואני לא "ברמה" שלהם.

לא ידעתי למה, פשוט חשבתי ככה והאמנתי בזה.

בדיעבד התברר שהרבה טעויות שעשו הוריי (לא מכוונה רעה) גרמו לכך, שנוצרו אצלי מלא אמונות שליליות לגבי עצמי ושיצרו אצלי רגשי נחיתות.

הלכתי בעברי לשני פסיכולוגים שונים אך למרות שהיה שיפור קל בהרגשתי עדיין האמונות הללו היו חזקות.

לאורן פניתי לאחר שנכנסתי לאתר שלו שמאוד הרשים אותי, ואמרתי לעצמי שזאת הזדמנות אחרונה שאני נותן לעצמי, ואם זה לא יצליח כנראה שעליי לקבל את רוע הגזרה שאני נחות מאחרים ולהשלים עם זה.

הטיפול אצל אורן היה קצר משציפיתי ותוך פגישות קצרות הצלחנו להבין מה מונע ממני להתקדם קדימה בחיי והבנתי וקיבלתי כלים שעזרו לי מאוד להתמודד עם האמונות שנוצרו לי.

בזכות אורן התחלתי להצליח לעשות דברים שחשבתי שאני לא יכול לעשות ולהצליח בהם.

תודה רבה אורן הטיפול עזר לי מאוד! אומנם לא המשכתי לחלק השני של הטיפול ואולי אשוב מאוחר יותר, אך אני מרגיש ממש שינוי שעברתי בתקופה קצרה ואני ממש מודה לך על זה.

ממליץ בחום ללכת לאורן הוא מטפל חם אכפתי דואג ומאידך מאוד מקצועי ועושה את עבודתו על הצד הטוב ביותר.

תודה אורן.

אביאל

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

הגעתי לאורן בנקודה בחיים בה הבנתי שהמזל הרע שחשבתי שרודף אותי הוא פשוט הביטחון העצמי שלי וההשפעה שלו על כל דבר בחיי – המחשבות וההתנהגות שלי ואפילו החלומות שלי. הגעתי אליו כי רציתי לעשות משהו ולא הצלחתי להביא עצמי לעשות זאת גם לאחר חודשים ארוכים.

המפגשים עם אורן היו נעימים, פורים ומעניינים. אורן תמיד יודע לענות לעניין, בכנות ובכבוד, בנועם והומור. לא וויתר לי כשהיה לי קשה ולא נתן לי לסטות . מהר מאד הגעתי לידי פעולה וקיבלתי פידבקים מהסביבה על השינוי בדיבור ובהתנהגות שלי. בחיים לא האמנתי שאגיע לתוצאות שהגעתי אליהן בזכות אורן. למדתי ממנו שיטות שמיישמת גם על הילדים שלי. תודה רבה אורן.  למדתי ממך המון, יותר ממה שאתה חושב.

אולי בהזדמנות זאת אספר לך שבחודש האחרון הבוסית שלי הייתה בחו"ל ואני החלפתי אותה. אתה לא תאמין איך תיפקדתי ודיברתי עם העובדות, לא יאמן שלפני חצי שנה לא הצלחתי לפתוח את הפה לידן….. קיבלתי הרבה שבחים על ההתנהלות שלי וגם הועלתי בדרגה (במשכורת) ניסיתי להקשיב שוב להקלטות שלנו אבל כששמעתי מה אמרתי זה פשוט היה כל כך רחוק ממני …. אני כבר ממש לא מרגישה וחושבת את הדברים האלה על עצמי.

זה תהליך שעושים פעם אחת וזהו – לא חוזרים אחורה. אז כל הכבוד לך. רק בזכותך זה היה אפשרי. שיהיה בהצלחה.

הילה בת 37

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

זה אולי נשמע קצת קיצוני – אבל אורן שינה את חיי. הטיפול איתו הוא האירוע הכי משמעותי שעברתי בחיים שלי מהבחינה האישית. הוא זה שעזר לי ללמוד איך להשיג שליטה מלאה על החיים שלי. הוא זה שגרם לי ללמוד איך לבחור נכון. זה שגרם לי לקום בבוקר ולדעת שהכל פשוט בסדר גמור איתי ושאני לא דפוק, ולכן אני יכול להסתובב בתחושה מלאה בביטחון עצמי.

אל אורן הגעתי שהייתי בנקודה הכי נמוכה בחיים שלי (מהמבחינה האישית) – הרגשתי חסר ביטחון לחלוטין. הרגשתי שאני דפוק. שאני פחות טוב מאחרים. ובגלל שהתביישתי והרגשתי שאני מסתיר סודות נוראיים – לקחו לי כמה חודשים טובים עד שהחלטתי להתקשר לאורן ולתאם איתו מפגש. והאמת היא, שגם הכסף היה שיקול שגרם לי להתלבט הרבה, שכן לא ידעתי אם "ההשקעה" הזאת היא הימור שאתחרט עליו או מנייה בטוחה.

אבל זו הייתה מנייה בטוחה. בסופו של דבר, בדיעבד – אני מבין שאורן כל כך מנוסה, חכם ואינטיליגנט – כך שבסופו של דבר הוא מצא את הדרך להגיע אליי. הוא חיפש וחיפש – ולבסוף הצליח להעביר לי את המסר הנכון ולתת לי תחושה שהכל בשליטה בחיים שלי, שהכל בסדר גמור איתי, ושאני מסוגל להתמודד עם הכל. הביטחון העצמי כבר מגיע לבד.

ותוך כדי הטיפול החיים ממשיכים ופתאום הכל מסתדר והולך טוב. ופתאום אתה יודע כיצד לגשת לסיטואציות, לאתגרים, ולמבחנים – ולעבור אותם בהצלחה. וגם אם נכשלים – מבינים שזה לא סוף העולם והכל בסדר.

לדעתי, אין בכלל התלבטות. מי שמרגיש חסר ביטחון, או חוסר שליטה וערך בחיים שלו, או שהוא "פחות טוב" מאנשים אחרים או שהוא "דפוק" – חייב להתקשר לאורן. בשביל עצמו. בשביל העתיד שלו. המילים שלי כל כך חד-משמעיות בגלל שאורן פשוט שינה את חיי. ואי אפשר למדוד את זה באמצעות שום סכום של כסף.

תודה רבה לך אורן,

א'.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *